PGO Biega

W ubiegłą niedzielę nasi koledzy z Odlewni Żeliwa Śrem wzięli udział w biegu jedynym w swoim rodzaju. Czteroosobowa reprezentacja jednej ze spółek Grupy PGO uczestniczyła w biegu Wings for Life, organizowanym w Poznaniu.

Wings for Life to jedyny bieg, w którym meta goni uczestników. Biegacze mogą w nim wziąć udział
w lokalizacjach na całym świecie, rozpoczynając bieg dokładnie o tej samej godzinie, a wszystkie środki zebrane z opłat startowych przeznaczane są niezmiennie od pięciu lat na badania nad rdzeniem kręgowym. W 2017 roku wszystkim uczestnikom udało się przebiec w sumie niemal 1,5 miliona kilometrów, zbierając przy tym ponad 6,8 miliona euro na cele charytatywne. Wings for life na czas biegu jednoczy wszystkich, zarówno amatorów, jak i profesjonalnych zawodników. Tym bardziej jesteśmy dumni, że nasi pracownicy pomagają potrzebującym, wkładając w to całe serce i mnóstwo wysiłku związanego z przygotowaniami i uczestnictwem w biegu.

Jednym z uczestników biegu był Jarosław Pazoła, technolog w Odlewni Żeliwa Śrem, wielokrotny ultramaratończyk, który swoją pasją próbuje zarazić nie tylko najbliższych, ale również swoich kolegów z pracy. Jarek jest również ambasadorem programu PGO biega, autorskiego programu działającego w Grupie, którego celem są promocja zdrowia oraz propagowanie działań charytatywnych.

PGO stawia na wzmacnianie więzi wśród pracowników, chce pielęgnować przynależność grupową,
jak i wspierać aktywność fizyczną każdego pracownika Grupy PGO. Z tego powodu z końcem 2016 roku powstał program pracowniczy PGO biega, który zrzesza zarówno tych, dla których bieżnia nie jest obca oraz tych, którzy swoją przygodę z bieganiem dopiero zaczynają.  Nic tak nie łączy ludzi, jak dążenie do wspólnie wyznaczonego celu. Mamy szansę pokazać, przede wszystkim sobie,
że pomaganie, współpraca i zaangażowanie to wartości, którymi kierujemy się nie tylko w życiu zawodowym, ale również prywatnym.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu pokonywania swoich barier oraz wielkiej determinacji. Cieszymy się, że dzięki waszemu zaangażowaniu mogliśmy dołożyć cegiełkę do tego szczytnego przedsięwzięcia. Jednocześnie jesteśmy dumni, że szeregi Grupy PGO zasilają ludzie, którzy za cel wybierają bezinteresowną pomoc potrzebującym. Życzymy kolejnych sukcesów i trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia.

Kontakt

PGO S.A.
ul. Tysiąclecia 101
40-875 Katowice, Polska

KRS: 0000305325
Regon: 590722383
NIP: 771-23-74-309

Tel. +48 32 832 18 00

pgo@pgosa.pl

Wyślij zapytanie